Zpravodajský kanál České televize (ČT) ČT24 chystá změnu grafiky a posílí původní zahraniční zpravodajství. Týdeník zahraniční redakce Horizont ČT24 se bude nově vysílat každý všední den. Provázet jím budou Michal Kubal a Lenka Nechvátalová. Nového moderátora budou mít také Události, komentáře, ve kterých se bude střídat dvojice Lukáš Dolanský a Martin Veselovský. ČT o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Změny se dotknou i dalších pořadů. "Bohumil Klepetko například posílí tým interaktivního Hyde Parku a nově uchopíme také analytické rozhovory s politiky v pořadu Interview ČT24," uvedl ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal. Ideální by podle něj bylo, kdyby se Daniela Drtinová stala výhradní moderátorkou tohoto pořadu, který by pak mohl nést její jméno.

"Vzniklo by pak Interview Daniely Drtinové. Chápu nicméně, že takový formát by byl náročný z hlediska časového i hledisek jiných. Tato otázka tak zatím zůstává otevřená," dodal Šámal.

Změna grafiky

Zpravodajský kanál projde celkovou změnou grafiky. "Bude to poprvé od roku 2005, kdy bude mít ČT24 graficky jednotnou a provázanou podobu," uvedl Šámal. Kanál, který byl spuštěn v květnu 2005, loni dosáhl podílu na sledovanosti 5,2 procenta.

Změnu grafiky chystá také ČT sport. "Se změnou designu se diváci mohou těšit také na zcela nové televizní studio, které navrhl architekt olympijského vysílání Jaroslav Holota," uvedl ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. Základem nové grafiky je kombinace natáčených prvků a grafické postprodukce. Mírnou úpravou projde i logo ČT sport. Změnu sportovního programu diváci uvidí od 1. září.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.