Spolupráci na potopení stojedničky oba odmítají. Necelých 24 hodin po hlasování se ale překvapivě shodli na tom, že za Klause a Topolánka bylo v ODS lépe.

Poslanec Jan Florián a šedá eminence občanských demokratů Tomáš Hrdlička, který měl stát za jeho odchodem z hlasování, spolupráci popírají. Notují si ale v nostalgii po starých pravicových časech.

"ODS se pod vedením Petra Nečase stala nedemokratickou stranou, popírající ideové názory členské základny, začala zavádět diktaturní praktiky. Děkuji Václavu Klausovi a Mirkovi Topolánkovi za báječná léta ve staré dobré ODS,“ napsal na svůj facebookový profil nyní již nezařazený poslanec a zastupitel Prahy 10 Jan Florián.

Pro server Lidovky.cz vyjádřil podobnou tužbu i Hrdlička. „Přál bych si, aby se ODS vrátila do podoby, v jaké byla před rokem 2010, než jsme si začali hrát na 'čisté' a 'nečisté'. Když ve straně byl Václav Klaus, Mirek Topolánek. Abychom byli tradiční stranou,“ prohlásil podnikatel a bývalý radní za Prahu 10 Tomáš Hrdlička. Spolu s "politickými podnikateli" Ivem Rittigem a Romanem Janouškem je považován za nejmocnějšího hráče politického zákulisí v Praze.

Ambice komunikativního zastupitele

Florián se do politiky zapojil v roce 2002. Tehdy vstoupil do ODS a vzápětí se stal zastupitelem Prahy 10. „Byl vždy ideově vyhraněný, opravdu ryzí odéesák,“ řekl o něm jeho dlouholetý známý a poslanec Boris Šťastný. Právě jemu dělal Florián asistenta v letech 2006 až 2010.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.