Byl bych opatrný v očekávání, jestli budou předčasné volby, říká kancléř prezidenta Vratislav Mynář. "Před pár týdny se velmi radikálně svolávala sněmovna kvůli svému rozpuštění a víme, jak to dopadlo i oproti proklamacím," vysvětluje svůj postoj a dodává: "Počkejme si."

HN: Kdybyste se na to podíval ne z pohledu kancléře prezidenta, ale z pohledu jednoho z lídrů Strany práv občanů - Zemanovci...

... což nejsem...

HN: Ale jste předsedou ve Zlínském kraji a jste bývalý předseda strany. Takže přejete si, aby byly předčasné volby, nebo by bylo lepší, aby se volby konaly na jaře?

V principu je to jedno. Když se na to podíváte optikou občanů, tak čím dřív volby budou, tím líp. Kdybych chtěl být poněkud sobecký a říkal si, že časem dokážeme víc odpracovat a dokážeme sehnat víc osobností, mohl bych se na to dívat i tak. Na druhé straně z politického hlediska budou předčasné volby znamenat výrazné vítězství levice, ať už kohokoliv. Z politické mapy zmizí Věci veřejné i strana LIDEM. Velmi výrazně se omezí účinkování ODS.

HN: Bude se chtít prezident ještě před rozpuštěním sněmovny setkat s lídry stran? Nebo vy?

Já určitě ne, dokud mi pan prezident nedá pokyn jako při jednání v Lánech před prvním nominačním kolem. Jak znám pana prezidenta, určitě bude chtít mít čerstvé informace od předsedů všech parlamentních stran.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.