Do rádia prvně přišel, když mu bylo 17, a už v něm zůstal. Jenže zatímco tehdy pracoval na Evropě 2, dnes má Jan Menger na starosti hlavně starší posluchače. Je totiž náměstkem Českého rozhlasu a šéfem regionálních stanic, které od ledna zcela změní podobu.

Zaměří se více na své publikum – posluchače starší šedesáti let, které hlavně zajímá to, co se děje v místě, kde žijí.

Menger se inspiroval v Dánsku, kde regionální vysílání poslouchá kolem 40 procent lidí. A do tří let chce být jedničkou celého Českého rozhlasu.

Za půl roku spustíte novou podobu regionálních stanic a do tří let s ní slibujete porazit i Radiožurnál. Jak často si regionální rádia pouštíte vy sám?

Poslouchám, jak můžu – takže ráno, když vstávám, a pak celý den v práci a stanice hodně střídám. Musím vědět nejen to, co běží v našich jedenácti regionálních mutacích, ale i to, co dělá konkurence. Tedy hlavně Blaník, Country rádio nebo moravský Čas. Všichni se totiž dělíme o jeden balík posluchačů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.