Už potřetí se v Česku koná festival sexuálních menšin Prague Pride. Ten začal v pondělí a potrvá až do neděle.

Pořádání akce vyjde podle jejího ředitele Czeslawa Waleka na 2,5 milionu korun. Organizátoři ale dokázali sehnat desítky sponzorů. "Letos jich máme víc a jsou hlavně větší. Například poprvé jsme získali Staropramen, v předchozích letech jsme pivovary vůbec neuměli sehnat," říká Walek v rozhovoru pro IHNED.cz.

Letos je zatím o Prague pride slyšet nejméně ze všech ročníků. Je to tím, že chybí odpůrce typu Václav Klaus?

Určitě. Já myslím, že to je tím, že nemáme jasného odpůrce. Zároveň média se méně zajímají o obskurní organizace typu D.O.S.T. (iniciativa, která dlouhodobě protestuje proti homosexuálům - pozn. red.) a naopak více o program. Takže pro nás jako festival je to jen dobře, že se média zajímají zejména o program a ne o odpůrce.

Ale publicita pak není taková...

Existuje negativní a pozitivní publicita. Já jsem radši za pozitivní publicitu, i když jí je méně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.