Česká televize uvede na začátku září svou první reality show Hospoda U Druhé šance a pořad pro seniory Žiješ jenom 2x moderovaný Pavlem Zedníčkem. Reality show zavede diváky k lidem, kteří se nehodlají vzdát jen proto, že se jim v životě nepovedlo úplně vše, a rozhodli se chopit své "druhé šance".

Průvodci pořadu budou Dalibor Navrátil, nositel francouzského rytířského řádu za přínos gastronomii, a hudebník a majitel několika restaurací Marcel "Woodman" Lesník.

"V případě Hospody U Druhé šance se jedná o původní formát, neopisovali jsme žádnou reality show z ciziny," uvedla kreativní producentka Kateřina Ondřejková k pořadu, který kombinuje reality show a oblíbené pořady o vaření.

Osmidílný cyklus Hospoda U Druhé šance od 4. září nabídne osudy lidí, kteří se chtějí rekvalifikovat na kuchaře. Pořadem se prolínají osobní příběhy účinkujících, události kolem fungování restaurace a jejího majitele a zábavná soutěž o vaření.

"Účastníky reality show jsme oslovovali na institucích, jako je úřad práce, kde bychom čekali sociálně slabé lidi, kteří potřebují pomoc. Byl jsem v šoku z toho, že se ti lidé ani nechtějí bavit o tom, že by měli pracovat a nějak změnit svůj život," řekl Lesník.

Nakonec se ale prý podařilo sehnat lidi, kteří bojovali a snažili se. Po třech měsících uvařili perfektní jídlo a nejlepšího z účastníků zaměstnal jako kuchaře ve své restauraci.

Senioři tančí i kočírují čtyřspřeží

Šestnáctidílný cyklus Žiješ jenom 2x od 3. září vylíčí příběhy lidí v pozdním věku, kteří se rozhodli nepodléhat stáří, ale naopak jej využít k činnostem, na které si ve svém produktivním životě zatím nenašli čas.

Katka se například učila kočírovat čtyřspřeží kladrubských běloušů, Jirka jel ve formuli, Václav se stal masérem, Eliška tancovala, Láďa poprvé v životě vařil, z Evy se stala herečka ochotnického souboru.

"Seznámil jsem se s úžasnými a energickými lidmi, kteří by mohli inspirovat i ty mnohem mladší, a dosáhl jsem s nimi na zážitky, které by mne jindy možná minuly," podotkl moderátor pořadu Pavel Zedníček.

Inspirací bylo natáčení i pro režiséra Romana Motyčku. "Původně jsem myslel, že stáří strávím ležící pod ořešákem, ale po tom, co jsem zažil s našimi hrdiny, je mi jasné, že je spousta věcí, které si ještě musím vyzkoušet," podotkl.

Související