Ministr obrany Vlastimil Picek se nejspíš potýká s výpadky paměti. Když se ho v červenci loňského roku zeptali novináři na jeho dřívější výhrady k nákupu vojenských letadel CASA, odpověď byla jednoznačná. „Co se týká CAS, pochybnosti jsme samozřejmě měli a je to zdokumentováno,“ řekl Picek.

Když se ho ale po dvou měsících na totéž zeptali vyšetřovatelé, odpověď se už nesla v podstatně odlišném duchu. „Nepamatuji se, nevím,“ řekl Picek.

Výpovědi svědků k nákupu letounů CASA, které během středy zveřejnila na svém webu trestně stíhaná exministryně obrany Vlasta Parkanová, ukázaly mimo jiné to, že Picek policistům neřekl zdaleka všechno, co mohl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.