ODS vyloučila na návrh bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody jednoho ze svých členů, Tomáše Hrdličku. Prý je poškozoval v médiích, pravděpodobnější ale je, že občanští demokraté, sužovaní vážnou krizí, potřebovali najít obětního beránka, aby ukázali před voliči, že jdou do sebe. A vlivný zákulisní hráč s nálepkou pražského kmotra se na takový part výborně hodil.

Co pro vás vyloučení znamená?

Fakticky to pro mě neznamená vůbec nic. Politika mě nikdy neživila. Nikdy jsem nebyl v žádných dozorčích orgánech, správních radách, nikdy jsem z toho neměl žádný příjem. Z hlediska pocitů je to konec jedné dlouhé životní etapy 1997–2013. Je to šestnáct let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.