Švédská vládní agentura pro podporu vojenského exportu FXM potvrdila, že současná cenová nabídka pro Českou republiku na další pronájem stíhaček Gripen je časově omezená a poté nejspíš vzroste.

Vyjádření mluvčí agentury Sofie Karlbergová odpovídá tvrzení českého ministerstva obrany, které v úterý uvedlo, že Švédové garantují výhodnější nabídku jen do konce října.

"Je pravda, že jsme stanovili datum vypršení platnosti naší nabídky. Je naprosto běžné, že nabídky jsou časově omezené. Nabídka totiž není založena jen na výši nákladů, ale i na směnném kurzu, indexech a nabídkách od subdodavatelů," sdělila serveru IHNED.cz Karlbergová.

Jakou cenu přesně Švédové nabízejí, již neprozradila. "Tyto údaje jsou důvěrné," dodala. Zástupci českého ministerstva pouze tvrdí, že nový pronájem by vyšel levněji než ten stávájící, za který armáda platí zhruba dvě miliardy korun ročně.

Zástupkyně švédské agentury pouze konstatovala, že cena se po říjnu pravděpodobně zvýší. "Jak jsem uvedla, cena se může zvýšit z mnoha důvodů. Obecně mají ceny vzestupnou tendenci," dodala.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.