Překvapivé jméno vyřkl ve čtvrtek odpoledne před krajským soudem někdejší středočeský hejtman za ČSSD a poslanec David Rath.

"Když byly nějaké debaty o penězích, týkaly se financování politických aktivit. Pomáhali jsme Dienstbierovi s kampaní, senátorem je i díky naší pomoci," uvedl politik, který je stíhaný pro korupci. Podle žalobce Petra Jiráta bývalý hejtman společně s deseti dalšími lidmi manipulovali s veřejnými zakázkami ve Středočeském kraji.

David Rath před soudem zmínil vaše jméno v souvislosti s financováním senátní kampaně v roce 2011. Co tomu říkáte?

Nevím, zda to o mě řekl, soud s Davidem Rathem nesleduji. Jediné peníze, které jsem na kampaň dostal, byly z centrály sociální demokracie, které byly administrovány přes středočeského krajského tajemníka. Taková jsou vnitrostranická pravidla.

David Rath řekl, že vám s kampaní pomáhali...

No to je nesmysl, to byly centrální peníze, které kraj pouze administroval. Byly to doplňující senátní volby.

Kandidoval jste za kladenský senátní obvod. Copak Kladno nebo kraj na kampaň nepřispěly?

Kladenská ani středočeská organizace ČSSD se finančně na kampani nepodílela. Pokud vím, tak jsem měl k dispozici 600 nebo 800 tisíc korun, což je běžná částka na takovou rozumnou kampaň. Ty jsem využil.

Proč si myslíte, že David Rath vaše jméno u soudu zmínil?

Vysvětlení pro to nemám.

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.