Recept na léčbu českého zdravotnictví by mohl být podle sociální demokracie zdánlivě jednoduchý. „Debatujeme o tom, že by byly léky a zdravotnické potřeby úplně osvobozeny od daně,“ popsal HN v rozhovoru ekonomický expert ČSSD Jan Mládek celkem revoluční myšlenku. Teď jsou daňové sazby na medicínské produkty stejné jako na vše ostatní – 15 a 21 procent. Taková operace by okamžitě uspořila nemocnicím a pojišťovnám až deset miliard korun ročně.

„Dnes se platí přes pět miliard korun na DPH za léky, dvě a půl miliardy korun za zdravotnické prostředky na poukaz a další zhruba dvě miliardy korun za prostředky v nemocnicích. Byla by to opravdu citelná změna,“ potvrzuje Petr Nosek, náměstek ministra zdravotnictví, který před časem podobný model sám navrhoval.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.