Jan Ruml považuje vládnutí s komunisty za cestu do pekel, protože nejsou demokratickou stranou. Vyjádřil se také ke stylu vládnutí prezidenta Miloše Zemana, který prý "nemá žádné skrupule a žádnou sebereflexi".

Pozitivně naopak hodnotí stav české demokracie. Podle Rumla je u nás tak silná, že přežije Miloše Zemana, stejně jako přežila Václava Klause.

V předčasných volbách podle něj vyhraje sociální demokracie, ale není si jist tím, jakým způsobem bude tato strana vládnout. Připouští možnost podpory menšinového kabinetu ČSSD od TOP 09. Volební výsledek prezidentské strany SPOZ podle Rumla nebude stačit na to, aby se dostala do sněmovny.

Sám Ruml se nyní politicky neangažuje, ale kandidaturu na senátorský post v budoucnu nevylučuje. Pokud by se rozhodl do politiky znovu vstoupit, bude to nejspíše za Stranu zelených.

V rozhovoru pro IHNED.cz reagoval na výrok prezidenta Miloše Zemana o možném angažmá komunistů ve vládě a hodnotil současnou politickou situaci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.