Jen co začala mimořádná schůze k rozpuštění sněmovny, poslanci ji přerušili. Pokračovat bude v úterý 20. srpna, kdy dojde i k hlasování.

Zákonodárci schůzi přerušili, protože kvůli absencím by rozpuštění v pátek neprošlo. ČSSD chyběli tři poslanci, TOP 09 pět, komunistům šest, Věcem veřejným 3, ODS deset a z nezařazených se omluvilo pět.

Poslanci zároveň odmítli návrh ODS. Ta požadovala, aby schůze pokračovala až 3. září. Senát by tak získal čas na schválení klíčových zákonů.

Mezi ně podle ODS patří doprovodné normy k občanskému zákoníku, zákon o obnovitelných zdrojích energie a zákon o sociálních službách.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.