Současná sněmovna vznikla v polovině roku 2010 a na dvou stech židlích se vystřídalo celkem 218 poslanců. Server IHNED.cz zmapoval nejzajímavější údaje. Z nich vyplývá, že nejukázněnější byli poslanci TOP 09 - někteří se zúčastnili dokonce více než devadesáti procent hlasování.

Nejdelší schůze trvala 18 dní a nejerotičtější projev přednesl poslanec Pavel Bém (ODS).

Podívejte se na statistiky sněmovny, která se v úterý rozpustila:

Největší absentéři: poslanci ČSSD, ODS a nezařazení

Nejvíce ve sněmovně chyběl Petr Jalowiczor (ČSSD), nezúčastnil se 93 procent hlasování. Mohla za to ale jeho nemoc, které v únoru 2012 podlehl. 81 procent hlasování propásl Roman Pekárek (ODS), který je ve vězení a odmítá se vzdát mandátu. Třetím největším absentérem je David Rath (nezařazený, dříve ČSSD) se 75 procenty absencí při hlasování. Poslanec je od loňského května ve vazbě.

Čtvrté místo patří Michalu Haškovi (ČSSD), chyběl u sedmi z deseti hlasování. Po něm následuje bývalý ministr školství Josef Dobeš (nezařazený, dříve VV), ten nevyužil rozhodovací pravomoc v 62 procentech případů.

Procenta jsou počítána z hlasování, kterých se daný poslanec mohl účastnit. Například u Romana Pekárka to je z počtu 1 088, jelikož do sněmovny nastoupil až v listopadu roku 2012. U Michala Haška z počtu 4 435.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.