K rozpuštění sněmovny je třeba 120 hlasů. A z ankety serveru IHNED.cz před úterní schůzí vyplývá, že minimálně 120 poslanců takový návrh podpoří. 

Na dotaz, jak budou v úterý hlasovat, odpovědělo 144 poslanců a přesně 120 z nich tvrdí, že rozhodně zvednou ruku pro rozpuštění sněmovny.

Vyjádření dalších 54 se zatím nepodařilo získat, Roman Pekárek a David Rath se hlasování nezúčastní, protože jsou ve vězení nebo ve vazbě. I tak je ale jasné, že sněmovna skončí, pokud všichni ze 120 poslanců dodrží slovo.

Podívejte se, jak budou hlasovat jednotliví poslanci

Jednotní jsou ve svých postojích zástupci ČSSD, TOP 09 i KSČM. Připojí se k nim ale také část zákonodárců ODS. Vedení strany přitom rozpuštění sněmovny nepodporuje. "Výkonná rada už minule sdělila svůj názor, že pokud budou odhlasovány zákony, na kterých nám záleží, že by jim doporučila hlasovat pro. Legislativní proces uzavřen není, takže pro poslance je to jednoznačné sdělení," říká místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová.

Přesto z poslanců ODS bude hlasovat pro rozpuštění například Jana Černochová. Ta už dokonce minulý týden téměř vyklidila kancelář.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.