V předčasných volbách se nebude hrát o nic menšího než o svobodu, prohlašuje místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. "Aktuálně to opět vypadá, že budeme mít sněmovnu, ovšem bude to poslušná onuce pana prezidenta, a že budeme mít vládu, která bude poslušnou onucí pana prezidenta," tvrdí v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

HN: Stal jste se lídrem protizemanovské opozice. Je to záměr?

Jestli mě tak někdo vnímá, tak bych chtěl podotknout, že mě do té pozice nikdo nejmenoval ani nevolil. Říkám to, co pokládám za vhodné, a nikomu ze svých kolegů ve sněmovně v tom nebráním. Ostatní možná nechtěli proti panu prezidentovi tak ostře vystupovat. Jeden nikdy neví, že?

HN: Nicméně jste se projevoval tak výrazně, že si vás levicové strany vybraly jako symbol antikampaní do voleb.

Když se podíváte, o co jim doopravdy jde a o čem se bude rozhodovat v těchto volbách, tak je to pro mě až nezasloužené vyznamenání. V tom smyslu, že je nás tu nepochybně víc, kteří bojujeme za zachování principu polistopadového vývoje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.