Některé výroky poslanců už zlidověly. Například když Miroslav Kalousek děkuje poslanci Plocovi, že mu vysvětlil, "co je to ten rátink".

Poslanci ale od roku 2010, kdy sněmovna vznikla, perlili vícekrát. Server IHNED.cz sestavil u příležitosti rozpuštění dolní komory přehled deseti nejvtipnějších výroků:

Křeček: Husy před posvícením

"Jsem přesvědčen, že většina této sněmovny i většina národa dobře ví, že výroky pana ministra Kalouska jsou výroky potrefené husy, která tuší, že se blíží posvícení, které některé husy prostě nepřežijí."

Stanislav Křeček (ČSSD) na adresu Miroslava Kalouska

Paggio: Pěkná dlouhonohá slečna

 "Ve chvíli, když je kousek od dálnice billboard s tou zmíněnou pěknou dlouhonohou slečnou, tak si prostě nemůžu pomoct a já se podívám."

Viktor Paggio (VV) při schvalování novely, která omezí billboardy kolem silnic

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.