Ještě loni v srpnu mělo hnutí ANO Andreje Babiše 100 členů. Během letošního roku a především před předčasnými volbami jejich počet ale významně vzrostl.

"Obrovský zájem zaznamenáváme od začátku srpna, kdy jsme spustili kampaň na billboardech a kdy jsme představili nové tváře ANO. Každý den přibývá zhruba 200 nových zájemců o členství," řekla serveru IHNED.cz mluvčí hnutí Radka Burketová.

Nyní má ANO téměř 900 členů a více než sedm tisíc sympatizantů. Rozdíl mezi členem a sympatizantem je například v tom, že člen může volit a přijímat funkce, sympatizant nikoliv. "Co se ale týče naší vnitřní komunikace, sympatizanty a členy nerozlišujeme. Sympatizanti klidně mohou být na kandidátkách," dodala Burketová.

Než se ale ze sympatizanta stane člen, může podle stanov čekat až půl roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.