Starosta České Třebové Jaroslav Zedník, který chce kandidovat jako lídr TOP 09/STAN v Pardubickém kraji, by měl za svou nominaci zaplatit do stranické kasy 50 tisíc korun.

TOP 09 už letos na jaře zveřejnila seznam nominačních poplatků, který všem kandidátům určuje jasné sazby. Za pozici krajského lídra – s výjimkou Karlovarského kraje – je cena padesát tisíc, u nižších pozic 30 tisíc a 5 tisíc korun. Částka se mění podle kraje, volebních preferencí i počtu kandidátů. Platí i ti, kteří jsou na chvostu kandidátky.

"Slyším to od vás poprvé, nikdo mi neříkal, že bych měl skládat nějaký příspěvek," diví se Zedník. Připouští přitom, že když kandidoval v krajských volbách, pokaždé musel uhradit deset tisíc korun na kampaň. "Teď ale nevím, že bychom si něco odhlasovali," dodává.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.