Prezident Miloš Zeman po schůzce s předsedy parlamentních strany oznámil termín konání předčasných voleb. Jak už dříve avizoval, proběhnou 25. a 26. října.

Zeman také potvrdil informaci, kterou uvedl ve čtvrtek, že rozpuštění sněmovny podepíše ve středu 28. srpna.

"Zatímco první rozhodnutí nebylo kritické a vyžadovalo jen můj podpis, to druhé vyžaduje kontrasignaci premiéra, ke které došlo včera," oznámil.

Podle Zemana nebyl k odkladu rozpuštění sněmovny důvod, o nějž usilovala ODS. "To jsem odmítl proto, že na základě dohody premiéra a předsedy Senátu se nepředpokládá, že by jakýkoliv zákon byl vrácen. A já jsem se zavázal, že žádný z těchto zákonů nebudu vetovat," dodal.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.