Fotbalisté Ostravy v dohrávce 6. kola první ligy porazili 2:1 Brno díky dvěma zásahům Jakuba Rolince a přerušili sérii tří proher v poměru 0:4.

Rolinc se nejprve prosadil ve 22. minutě, kdy Buchta nejprve zlikvidoval průnik Kukece, vzápětí však odkopem nastřelil spoluhráče Traorého, od kterého se míč dostal k zakončujícímu Rolincovi. Jednadvacetiletý útočník prostřelil brankáře Hladkého a při devátém ligovém startu se dočkal premiérového gólu.

Baník náskok zdvojnásobil v 65. minutě. Lukeš po dalším špatném odkopu Brna našel v pokutovém území Rolince a autor první branky se po otočce prosadil střelou do horního růžku.

Zbrojovka v závěru přidala a několikrát se dostala blízko ostravského gólmana Bárty. Zdramatizovat duel se Brnu povedlo v 83. minutě, kdy v šestnáctce dostal přihrávku nepokrytý Buchta, technickou ranou obstřelil Bártu a rovněž skóroval poprvé v lize.

Ostravského brankáře pak v poslední minutě při trestném kopu Zavadila zachránilo břevno. Zbrojovka tak na Bazalech mizérii nezlomila a nebodovala počtvrté za sebou. Baník se v tabulce posunul z předposledního na deváté místo, Brno je dvanácté.

Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)

Branky: 22. a 65. Rolinc - 83. Buchta. Rozhodčí: M. Paták - Štěrba, Hrabovský. ŽK: Petrus - Traoré, Michal Škoda. Diváci: 4127.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Baránek, Dedič - Droppa, Kukec (79. Petrus) - Lukeš, Fantiš, Holzer (68. Engelmann) - Rolinc (84. Kraut). Trenér: Svědík.

Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár (67. Frejlach) - Zavadil, Buchta - Pašek (46. Kroupa), Traoré - Skalák - Markovič (59. Michal Škoda). Trenér: Grmela.