Exministra životního prostředí Pavla Drobila (ODS) práce ve sněmovně pravděpodobně příliš nebavila. Vypovídá o tom statistika z Poslanecké sněmovny, kterou zpracoval datový tým serveru IHNED.cz. 

Ta Drobila dokonce zařadila mezi nejméně aktivní poslance - pokud odečteme ty, kteří ve sněmovně nepůsobili celé volební období, jako byl například Petr Benda (NS-Lev 21) nebo Jozef Kochan (ODS). V plénu řečnil Drobil málo, ministry neinterpeloval, předložil pouze tři zákony a padesáti procent hlasování se vůbec neúčastnil.

"Tahle statistika vůbec o ničem nevypovídá, je to velmi zkreslený pohled. Nemám potřebu před ostatními řečnit pouze proto, abych byl vidět v televizi. A interpelace? Je přece jasné, že koaliční poslanci své ministry neinterpelují, to je výsada opozice," vysvětluje Pavel Drobil.

Zmiňuje i to, že byl současně ministrem životního prostředí, který má další povinnosti. V čele resortu stál ale jen pět měsíců, pak ho smetla kauza spojená s jeho bývalým poradcem Martinem Knetigem.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.