Boris Šťastný po 15 letech opustil ODS a připravuje se na vstup do nové strany. Ta by mohla vzniknout kolem exprezidenta Václava Klause. Jak Šťastný prohlásil v rozhovoru pro IHNED.cz, nevadilo by mu, kdyby hnutí vzešlo ze stávajících malých stran, jako je třeba Suverenita.

"Jsem připraven spolupracovat s každým, kdo bude mít stejnou vizi. Samozřejmě vnímám, že s paní Bobošíkovou i panem Proskem nás spojují myšlenky, které Václav Klaus budoval, teď čekám, jak se on rozhodne," řekl s tím, že se k jeho postoji nyní hlásí řada dalších lidí, nechce být ale konkrétní.

"Nebudu to komentovat, kdokoliv má zájem vstoupit do té řeky, tak má možnost to veřejně učinit," nepřímo vyzval i své bývalé soukmenovce.

Už jste začal s někým jednat o vzniku nové strany v čele s Václavem Klausem?

Řekl jsem, že jsem připraven všemi silami pomoci novému politickému hnutí, které by vzniklo pod vedením bývalého prezidenta Klause, pokud by se rozhodl v čele takového hnutí stát. Vše ostatní už je na něm.

Vy se o tom s nikým nebavíte, kromě toho, že čekáte na jeho vyjádření?

Nikoho nekontaktuji a nepřesvědčuji. Je svobodným rozhodnutím každého člověka, pokud dojde k úvaze, že se chce přidat k takovému hnutí, tedy k myšlenkám, které Václav Klaus vždy reprezentoval. Je na každém politikovi či nepolitikovi, zda tak učiní.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.