Bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa si měli vloni na podzim dohadovat lukrativní posty ve státních firmách výměnou za složení poslaneckého mandátu i ve chvíli, kdy nestáli na půdě sněmovny. A tudíž přitom nebyli kryti imunitou a měli se dopustit korupce. Stejně jako expremiér a jejich bývalý stranický šéf Petr Nečas. Tvrdí to olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Ten dál bojuje za jejich obvinění, které musel před měsícem z rozhodnutí Nejvyššího soudu zrušit. Tedy přesněji: u Nečase k obvinění ani nedošlo, Ištvan musel stáhnout ze sněmovny žádost o Nečasovo vydání.

Ištvan nyní zveřejnil nový trumf: ukázal přesně místa, kde se měly odehrávat tajné schůzky a domlouvat trafiky pro trojici exposlanců. Jde o několik míst v Praze včetně Úřadu vlády, premiérova sídla v Kramářově vile nebo budovu Českých drah a pak také tři místa v Brně: Výstaviště a dva hotely.

Konspirace a šifrovaný jazyk

Podle Ištvana šlo o konspirativní setkání, jehož účastníci údajně mezi sebou hovořili šifrovaným jazykem a předem domluvenými hesly. Státní zástupce proto teď po Nejvyšším soudu chce vyjádření, zda podezřelou čtveřici opravdu poslanecká imunita chránila i mimo sněmovnu.

Žalobci o své žádosti, kterou na Nejvyšší soud odeslali 12. srpna, informovali v pondělí na svém webu. V textu tvrdí, že o utajovaných setkáních v Praze a v Brně mají důkazy.

Exposlanci Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr čelili obvinění z přijetí úplatku ve formě postů ve státních firmách, který jim měl údajně přislíbit Nečas výměnou za to, že se vzdají mandátu a umožní tak schválení vládního daňového balíčku.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.