K novým stranám, které před volbami do sněmovny nabírají na síle, přibude podle všeho další. Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík totiž ohlásil svůj comeback a zakládá liberálně orientovanou stranu.

Ten na žádosti o vyjádření pro IHNED.cz nereagoval, informaci však v úterý potvrdil serveru iDnes.cz. "To, že zakládám novou stranu, to je pravda," sdělil. Později pro ČTK dodal: "Vytváříme nelevicovou stranu orientovanou na voliče středu a pravého středu, liberálně orientované."

Brněnský aktivista Matěj Hollan, který se na vzniku nového uskupení rovněž podílí, informoval, že s Bursíkem už sbírají podpisy potřebné k registraci. Mezi první signatáře podle něj patří například prezidentský kandidát Jan Švejnar nebo textař a hudebník Michal Horáček.

Exministr přitom teprve nedávno oznámil, že odchází ze Strany zelených, kterou vedl v letech 2005 až 2009, a to kvůli jejímu příklonu k levici. Nyní chce dokonce spolupracovat s lidmi, kteří za zelené dříve kandidovali, jako je zastupitelka na Praze 7 a režisérka Olga Sommerová nebo sociální ekolog Ivan Rynda. Počítá také s bývalým ministrem Ladislavem Mikem.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.