Ordinace pro bezdomovce, chráněné bydlení a speciální sociální dávky. To jsou zásadní kroky, kterými se chce vláda postavit narůstajícímu počtu lidí, kteří přišli o bydlení. V Česku je podle ministerstva práce zhruba 30 000 bezdomovců, ztráta bydlení ale hrozí až 100 000 lidí.

"Je to sociální fenomén, který u nás narůstá s tím, jak dochází k těžkým sociálním situacím. Nejvíc postiženou skupinou jsou osoby nad 65 let," uvedl ministr práce František Koníček.

Vláda ve středu schválila plán, podle kterého by chtěla bezdomovectví předcházet.  

Podle expertů je nejdůležitější co nejdřív lidem na ulici zajistit náhradní bydlení. Bezdomovci by podle koncepce mohli během tří let začít využívat takzvané chráněné bydlení. S pomocí služeb by se tu měli odrazit ode dna, získat pak nájemní byt a vrátit se do běžného života.

Tříletý projekt, který má odstartovat nejpozději začátkem roku 2015, bude sledovat i to, jak si samostatné bydlení udrží.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.