Kandidátky ČSSD pro volby do Poslanecké sněmovny v Moravskoslezském i Olomouckém kraji platí. Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl návrhy na vydání předběžného opatření, kterým chtěli někteří členové strany podání kandidátek zabránit.

Kandidátku pro Moravskoslezský kraj zpochybnili tři sociální demokraté z Ostravy, mezi nimi i primátor města a krajský šéf strany Petr Kajnar, který se na ni vůbec nedostal. V případě Olomouckého kraje kandidátku napadlo šest členů, za většinou podání stojí právník Pavel Němec, který byl ze strany letos vyloučen.

Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka rozhodnutí soudu uvítal. Podle něj strana při sestavování kandidátek postupovala v souladu se stanovami a vnitřními pravidly. "Doufám, že se situace zklidní a že podobné vnitřní spory nezkomplikují volební úspěch sociální demokracie. Každý člen ČSSD si musí uvědomit, že každé podobné návrhy nebo nerespektování demokratických rozhodnutí mohou stranu poškodit," řekl novinářům Sobotka.

Lídr kandidátky ČSSD v Moravskoslezském kraji Lubomír Zaorálek řekl, že obdobné rozhodnutí soudu očekával. "Věřím, že tím by to mohlo celé skončit. Považoval jsem to za nešťastný nápad, protože se domnívám, že se jedná o problém, který jsme schopni vyřešit sami a není otázkou soudu. Spíše je nepříjemné, že jsme to nevěděli dříve," uvedl Zaorálek.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.