„Proti prezidentovi se vymezovat nebudeme, to je téma pro TOP 09,“ vzkazuje v rozhovoru pro HN první místopředseda ČSSD Michal Hašek před ostrým startem kampaně, který si strana naplánovala na sobotu v Ostravě.

Kde se vzal nápad nasadit v Praze šéfa odborů Jaroslava Zavadila? Proč myslíte, že dokáže oslovit pražské voliče?

Je to inovativní přístup směrem k naší pražské kandidátce. Byly hlasy, že by tu měl nastoupit předseda poslaneckého klubu Jeroným Tejc, nebo předseda Sobotka, protože tu budou nasazeni lídři jiných parlamentních stran. Plně ctím právo předsedy strany vybrat si region, kde chce být lídrem. Je mi ctí, že za ním mohu být na druhém místě a že je Tejc na třetím. To je silná koncentrace vrcholových politiků ČSSD, o to zajímavější může být výsledek v Jihomoravském kraji.

Kolega Zavadil má fungovat jako nový faktor, ukazujeme, že jsme schopni vybrat lídry i mimo vedení ČSSD. Má potenciál dosáhnout lepšího výsledku než posledně. Platí, že v Praze nejsme favority, věřím ale, že Zavadilovi pomůže, že dosud nebyl součástí aktivní politiky. Bude si moct dovolit jiný přístup ke komentování politiky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.