Johana Novotná, bývalá šéfka sekce veřejných zakázek Středočeského kraje z éry Davida Ratha, neví, co znamená pojem "ušít zakázku na míru". Anebo se tak u středečního soudu jen tvářila.

Novotná, která přišla v doprovodu svého advokáta svědčit v rozsáhlé korupční kauze jedenácti lidí kolem exposlance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, soudci na přímý dotaz, zda se někdy při svém angažmá na kraji setkala s tím, že by byla zakázka předem domluvená pro některého z uchazečů, odpověděla tak, že otázku nechápe.

"Co myslíte tím ušít na míru?" zeptala se naopak ona soudce Roberta Pacovského.

A když jí předseda trestního senátu zformuloval stejný dotaz jinými slovy, Novotná se dál tvářila udiveně. "Tomu nerozumím..." odpověděla znovu.

Vzápětí ale dodala, že si žádnou diskriminaci jiných uchazečů nevybavuje. "Zakázky byly vyhlášeny tak, že se do nich mohl přihlásit kdokoliv," řekla Novotná.

Upozornila také soud, že spoustu věcí už si s odstupem více než jednoho roku nepamatuje. "Dnes už si přesně nevybavím, co jsem o zakázkách věděla a co jsem o nich jen slyšela. Nerada bych tedy mystifikovala," uvedla Novotná, která byla považována za jednu z nejbližších Rathových spolupracovníků.

"Dveře k němu měla vždy otevřené," řekl například u soudu Jiří Peřina, který na kraji vede odbor financí a investic a Novotné v minulosti šéfoval. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.