Prezident Miloš Zeman je od středy do pátku na návštěvě Zlínského kraje. Jakmile mu skončí oficiální program, vrací se do Osvětiman, kde přespává.

"Počet členů doprovodu pana prezidenta je pět osob. Celá delegace je ubytována v penzionu Malovaný," informovala prezidentova mluvčí Hana Burianová.

Všichni tedy bydlí v penzionu, který vlastní Zemanův kancléř Vratislav Mynář. Prezident mu tak dělá výbornou reklamu.

Jestli jsou ale ceny za ubytování Zemana a jeho týmu standardní, odmítá kancléř Mynář říct. "Já to samozřejmě tuším, ale myslím si, že je úplně zbytečné, aby se to někam psalo, ne? Tohle jsou krajské návštěvy, ubytování prezidentského páru a doprovodu platí hejtmanství, takže to není otázka na mě. Kdyby to nebylo u Mynáře, ale u Františka Opičky, tak je to úplně stejná otázka," řekl Mynář serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.