Sociální demokraté, kteří se chystají v sobotu v Ostravě odstartovat volební kampaň, zaplatili agentuře jako zálohu na mítink 200 tisíc korun. Jakou agenturu si ČSSD na akci najala, sice není z transparentního účtu poznat, postupně by se na něm ale měly objevit všechny částky, které s prvním velkým mítinkem k předčasným volbám do sněmovny souvisely.

Alespoň tak to strana tvrdila, když si historicky první transparentní účet pro parlamentní volby otevřela.

"Příjmy i výdaje volebního fondu budou pravidelně kontrolovány auditorem, který zajišťuje průběžný audit hospodaření ČSSD v roce 2013. Tato kontrola se samozřejmě vztahuje i na všechny přijaté dary, a to nejen pro účely volební kampaně," vysvětloval předseda strany Bohuslav Sobotka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.