Karolína Peake má teď spoustu času. Poté, co složila funkci předsedkyně LIDEM a přišla o mandát poslankyně, se vrátila do domácnosti. A už teď jí politika chybí. Ačkoliv ještě nedávno zvažovala, že v ní skončí.

Plánuje proto zkusit uspět v komunálních volbách, které se konají příští rok. "Pohybuju se teď víc po Praze, Malé Straně a zaujalo mě několik témat, kterými bych se chtěla zabývat," říká serveru IHNED.cz Peake.

Štěstí chce zkusit buď kandidaturou na pražský magistrát, nebo do zastupitelstva Prahy 1. Právě v první městské části s politikou fakticky začínala.

A už teď ví, s jakým tématem by do voleb šla. "Praha je sice nádherné město, ale mám pocit, že je trochu kulisou pro turisty. Obyvatelé spíš musí splynout s turisty než naopak. Já daleko radši jezdím do města, kde vidím místní obyvatele, jak si jdou ráno koupit noviny a sedí na kafi před barákem nebo v kavárně," tvrdí Peake.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.