Prezident Miloš Zeman a celý jeho tým přespává při návštěvě Zlínského kraje v penzionu Malovaný, který patří jeho vlastnímu kancléři Vratislavu Mynářovi. Server IHNED.cz se ve čtvrtek pokoušel zjistit, kolik ubytování pro šestičlennou delegaci stojí. Hrad to ale odmítl prozradit.

"Já to samozřejmě tuším, ale myslím si, že je úplně zbytečné, aby se to někam psalo, ne?" řekl pouze kancléř Mynář a odkázal na Zlínský kraj, který ubytování zajistil.

Mluvčí kraje ale odmítla poskytnout informace o ubytování prezidenta s tím, že vše prý řekne mluvčí Kanceláře prezidenta republiky. Ta ale redakci odkázala zpět na Zlínský kraj.

Mlčení prolomil až ve čtvrtek večer sám kancléř Mynář. Na otázky IHNED.cz ale odpověděl jen částečně a navíc přes jiné médium.

"Vážený pane redaktore, cena je 850 Kč včetně snídaně. Myslím, že je to slušná cena a hlavně standardní. Ale to jste si mohl zjistit, kdybyste nebyl líný, sám," vzkázal přes server ParlamentniListy.cz.

Otázku, kolik na prezidentově návštěvě vydělal, už ale nevysvětlil.

Jak vyplývá z internetových stránek penzionu, cenu 850 korun platí člověk, který bydlí sám ve dvoulůžkovém pokoji kategorie B. Pokoje tohoto typu mají k dispozici lůžkoviny, osušky, ručníky a televizi. Naopak Zemanovi chybí lednice, varná konvice a fén, toto vybavení mají totiž jen pokoje typu A.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.