Výkonný ředitel investiční banky Saxo Bank Lars Seier Christensen patří k lidem, díky nimž se Václav Klaus nemusí bát o nedostatek pozvánek na prestižní akce. "Nejvíce ho nicméně obdivuji pro jeho boj za svobodu a tažení proti zneužívání státní moci. A to jak doma, tak v zahraničí," říká Christensen.

Londýnská pobočka jeho banky pořádá přiští týden debatu o budoucnosti eura, kde jako jeden z prominentních řečníků vystoupí právě český exprezident.  

HN: Čeho si na Václavu Klausovi ceníte?

Za poslední roky jsem měl možnost potkat celou řadu různých politiků. Zjistil jsem, že jen málo z nich je skutečně ochotných hájit své přesvědčení. Politika je totiž dnes mnohem více o poradcích, průzkumech veřejného mínění a o tom, co jsou voliči ještě ochotní tolerovat, než o skutečném vůdcovství a osobních dovednostech. Ideje a odvaha jsou už spíše věcí minulosti. Václav Klaus je však v tomhle směru jiný, a proto si ho vážím.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.