Pokud ČSSD zasedne ve vládě, bude prosazovat vznik jedné silné banky ve státním vlastnictví. Ta by fungovala na základě licence a pod dozorem České národní banky.

"Rádi bychom posílili aktivity Českomoravské záruční a rozvojové banky a postavili ji jako stoprocentně státem vlastněnou silnou banku. To je myslím jedna z aktivit, kde bychom rádi posílili vliv a pozici státu," sdělil šéf ČSSD Bohuslav Sobotka deníku Právo.

Stínový ministr financí Jan Mládek (ČSSD) serveru IHNED.cz řekl, že se spuštěním projektu sociální demokracie počítá od roku 2015.

Banka má zajišťovat také univerzální komerční služby. To se ale nelíbí ekonomovi a členovi NERV Petru Zahradníkovi.

"Nedokážu si představit, že by tímto způsobem byly suplovány běžné bankovní operace, ty fungují zdárně už nyní. Pokud se ta služba zaměří tímto směrem, myslím si, že se jim brzy ozve minimálně generální ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž," řekl Zahradník serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.