Lobbista a bývalý poradce současného prezidenta Miloše Zemana Miroslav Šlouf sice před několika měsíci ohlásil odchod z politiky a opustil předsednický post pražské organizace SPOZ, teď se ale nečekaně vrátil.

V Praze je lídrem kandidátky zemanovců. Serveru Aktuálně.cz to po středeční mimořádné krajské organizaci potvrdil současný předseda SPOZ v Praze Vladimír Hönig, který se spokojil s místem za Šloufem.

Šlouf byl počátkem roku 2008 jedním ze zakladatelů sdružení Přátelé Miloše Zemana, které si stanovilo za cíl vrátit expremiéra do politického života. Sdružení se nakonec přetvořilo ve SPOZ, která v minulých sněmovních volbách získala téměř pět procent hlasů.

Po zvolení Miloše Zemana prezidentem se Zeman podle svých slov se Šloufem rozešel, neboť si prý vymýšlel.

Šlouf o vstup do parlamentu usiloval již v roce 2000, kdy neúspěšně kandidoval na Chrudimsku do Senátu.

O hlasy voličů se v Praze utkají Miroslava Němcová z ODS, předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, šéf odborů Jaroslav Zavadil, který kandiduje za ČSSD, předseda Hnutí Ano Andrej Babiš, šéfka pražské organizace KSČM Marta Semelová, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Daniel Herman je v čele pražských lidovců a za zelené je lídrem předseda strany Ondřej Liška.

Související