Miroslav Šlouf, muž, který vrátil Miloše Zemana z Vysočiny do vysoké politiky, teď sám usiluje o to, aby se dostal zpět k nitkám.

Ve středu v noci zcela mimo plán a očekávání padlo staré vedení pražské SPOZ a jeho jedničkou do sněmovních voleb se stal právě zkušený zákulisní hráč Šlouf. Tvrdí, že o svých záměrech a návratu nemluvil s nikým z vedení zemanovců. "Nemluvím s nimi. Já je k ničemu nepotřebuju," říká v rozhovoru pro IHNED.cz.

Nejvyšší vedení ale hned podrobil kritice. Není spokojený s prací místopředsedy Martina Nejedlého ani kancléře Vratislava Mynáře, který bude jednička zemanovců ve Zlínském kraji.

Proč jste se rozhodl přijmout kandidaturu? V plánu to původně nebylo, z veřejného života jste se stáhl.

Vzniklo to v průběhu konference. Byly tam dva typy, které byly přijatelné, ale vedení strany se nepodařilo ani jednoho přivést na konferenci. Bylo to až nepříjemně hloupé. Když někdo na řádně svolané konferenci, která je navíc naprosto dostatečně usnášeníschopná, začne říkat: no tak počkáme do pátku, v pátek někoho vybereme. Lidi to naštvalo.

Začala diskuse a kolem mě začaly, řekl bych, pozititivní ataky: koukej to vzít, musíme to rozhodnout. Když oni nejsou schopní někoho dodat, rozhodneme sami. Koukej nám podepsat nominaci a my to odhlasujeme. A v tajné volbě v jedenáct hodin v noci jsem byl zvolen lídrem kandidátky do parlamentu.

Proč tam nebyli ti dva vybraní kandidáti?

Jestli to byl záměr, to já nevím. U jednání jsem neseděl. Byl jsem srozuměný s nimi oběma, podpořil bych toho, kdo by přišel a řekl, že to chce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.