Ministr dopravy Zdeněk Žák vystřídal na prvním místě pražské kandidátky SPOZ lobbistu Miroslava Šloufa. Ten jako lídr vydržel jediný den.

Ve středu ho zvolilo krajské vedení, hned na čtvrtečním jednání ho ale předsednictvo strany zase vyškrtlo.

Žák v rozhovoru pro IHNED.cz přiznává, že SPOZ kývl až ve čtvrtek pozdě večer. Možná i kvůli tomu se do hry dostal právě Šlouf.

Kdy vás oslovili s nabídkou kandidatovat?

Já těch nabídek dostal dokonce několik, z různých stran. A já je velmi urputně odmítal. Možná že důsledkem bylo to, co se odehrálo v pražské organizaci (dva nominovaní kandidáti na lídra se na středeční jednání nedostavili, proto delegáti nabídli první místo Miroslavu Šloufovi – pozn. red.). Protože já se opravdu k té kandidatuře rozhodl až na poslední chvíli. Takže jednotlivá oslovení mám už dlouhou dobu, nicméně definitivní rozhodnutí o tom, jestli přijmu kandidaturu, padlo až ve čtvrtek v noci.

Které další strany se vás snažily získat na kandidátky?

Levicové i pravicové. Ale nezlobte se na mě, když to neřeknu. Já bych nerad urazil ty, které jsem musel odmítnout.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.