Ivo Rittig, podnikatel vyšetřovaný kvůli machinacím se stamilionovými veřejnými zakázkami a vlivný zákulisní hráč ODS, seděl ve vězení za krádež, podvod a zpronevěru. Bylo to ještě v době komunistického režimu, kdy se Rittig živil jako prodavač v samoobsluze.

V červnu 1988 potrestal soud tehdy pětadvacetiletého Rittiga devítiletým trestem za to, že se jako vedoucí prodejny potravin v centru Prahy podílel v letech 1983 až 1985 na astronomickém manku 766 tisíc korun.

V tehdejších cenách šlo o skutečně obrovské peníze. Třeba nová škodovka tehdy stála okolo 50 tisíc a za 300 tisíc se dala postavit vila. Totalitní režim proto každý takový zásah do hospodaření socialistického podniku tvrdě trestal.

Rittigovi tehdy hrozilo dokonce až patnáct let: prokurátor ho totiž obžaloval především z takzvaného rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví a to byl obávaný paragraf s tresty srovnatelnými za násilí včetně vraždy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.