Čeští voliči jsou roztrpčeni vládou velkých politických stran a před předčasnými parlamentními volbami zvažují podporu menších politických subjektů. Pětina z respondentů, kteří se zúčastnili průzkumu agentury STEM, neví, koho volit.

Do sněmovny by se tak nyní kromě ČSSD, KSČM, TOP 09 a ODS dostali také lidovci, SPOZ a ANO miliardáře Andreje Babiše.

"ANO šlo v posledních týdnech strmě nahoru, ve volebním modelu by získalo 7,7 procenta hlasů, což je 15 poslaneckých mandátů," uvádí se ve zprávě.

Nejsilnější stranou v září zůstává ČSSD, která by v září obsadila 76 křesel a společně s komunisty by dokázala bez problému prosadit vlastní vládu. TOP 09 a ODS by dohromady získaly 53 mandátů, zemanovci 15 a lidovci 8.

K volbám by podle svých slov přišlo 59 procent voličů, 18 procent svou účast jasně odmítá, 23 procent českých občanů ještě není rozhodnuto.

Podívejte se na vývoj preferencí podle STEM za posledních pět let. Kliknutím na název jiné agentury nebo na tlačítko Volby si můžete preference a volební modely porovnávat s výsledky voleb z roku 2010. Další průzkumy průběžně doplňujeme.

 

Otevřít graf přes celou obrazovku

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.