Zrušit "asociální" reformy Nečasova kabinetu, včetně druhého důchodového pilíře, a mohutně investovat. Takový recept mají pro vládu, která vzejde z předčasných voleb, odboráři. Dokument s názvem Požadavky ČMKOS na budoucí vládu představili předáci sdružení Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) v pondělí.

Svůj "program" rozeslali odboráři kandidujícím stranám. Týden před volbami hodlají na základě programů vydat doporučení, koho volit. "Přejeme si, aby vláda, která nastoupí, byla moudrá a nezkorumpovaná, aby byla schopna řešit problémy ČR a netvářila se jako nejmoudřejší z nejmoudřejších," uvedl šéf svazu KOVO Josef Středula.

Odborářský Vzkaz budoucí vládě a politikům obsahuje pět hlavních požadavků s jednotlivými opatřeními. Jedná se o obnovení sociálního dialogu, zrušení reforem přijatých Nečasovou vládou, nutnost prosadit plán boje proti korupci, přijmout prorůstová opatření a vypracovat plán boje proti nezaměstnanosti a chudobě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.