Čtvrtek, 20. června 1985. Inspektoři státního podniku Potraviny Praha v doprovodu kriminálky nečekaně vrazí do samoobsluhy na rohu Štěpánské a Žitné v centru Prahy a zahajují přepadovou inventuru.

Na jejím konci se potvrdí, že v účetnictví to silně nehraje: v prodejně schází 766 tisíc československých korun – nevídaný balík peněz na dobu, kdy lidé brali měsíčně v průměru okolo tří tisíc hrubého.

Manko astronomicky nabobtnalo během necelých dvou let, kdy prodejnu řídil teprve dvaadvacetiletý vedoucí – tehdy ještě neznámý mladík Ivo Rittig, který krátce po vyučení dostal šanci vést obchod na prestižní adrese. Tentýž Ivo Rittig, který o čtvrt století později ze zákulisí ovlivňuje politiku ODS, kterého policie podezírá z podvodů při veřejných zakázkách a kterého si detektivové na středu předvolali k výslechu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.