Celkem šestkrát musel v 80. letech předstoupit před soud a šestkrát si vyslechl: „vinen“. I když pokaždé s jiným trestem. 

Ivo Rittig, v současnosti vlivný zákulisní hráč ODS, kterého chce policie ve středu vyslechnout mimo jiné i kvůli podezření z podvodů při stamilionových veřejných zakázkách, nakonec dostal od komunistických soudů devět let vězení za krádež, podvod a zpronevěru.

Jak IHNED.cz informoval, Rittig si podle soudu od října 1983 do června 1985 vylepšoval obsah své peněženky z tržeb prodejny v centru Prahy, kterou od svých dvacet let vedl.

Během necelých dvou roků zmizelo za Rittigova vedení z účetnictví 766 tisíc korun – na tu dobu astronomická suma, která se zhruba rovnala jednomu průměrnému měsíčnímu obratu Rittigem řízené prodejny.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.