Krajem s nejlepší socioekonomickou situací zůstává Praha, na druhém místě je jihočeský region. Změna ale nastala na třetím místě, kam ze sedmé příčky vystoupal Plzeňský kraj.

Vyplývá to ze studie MasterCard Česká centra rozvoje, kterou zpracovali odborníci z pražské Vysoké školy ekonomické. Ti porovnávali aktuální socioekonomickou úroveň krajů s rokem 2001, kdy vznikly.

Mezi socioekonomické ukazatele zahrnuli mimo jiné nezaměstnanost, HDP na obyvatele, podíl vysokoškoláků, ale i počet trestných činů, naději na dožití nebo emise oxidu uhelnatého.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.