Protikorupční policie prošetřuje podezřelé zakázky ostravského magistrátu a městských organizací. Kriminalisté v pondělí zasahovali na několika místech na Ostravsku a v Praze. Uvedl to server iDnes.cz, kterému informace o zátahu potvrdilo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Údajně policisté zabavili kromě dokumentů třeba i počítač náměstkyně ostravského primátora Simony Piperkové (ČSSD).

"Policisté navštívili přes 20 míst na Ostravsku a v Praze. Všude se uskutečnily prohlídky domovních i nebytových prostor," řekl iDnes.cz dozorující vrchní státní zástupce Vít Koupil. Policisté podle něj sbírali důkazy kvůli podezření na řadu trestných činů. "Jde zejména o tři zločiny: zneužití pravomoci úřední osoby a sjednávání výhody při veřejných zakázkách, pletichy při veřejných zakázkách a dále sjednávání výhody při veřejných zakázkách," uvedl Koupil.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.