Stranu práv občanů – Zemanovce postihly boje o podobu kandidátky pro předčasné parlamentní volby do sněmovny stejně jako předtím ČSSD či ODS.

A rozpoutal je muž, který stál dlouhou dobu v pozadí – Miroslav Šlouf. Lobbista a bývalý poradce Miloše Zemana si nenechal líbit, že jej vedení strany vyškrtlo z pražské kandidátky, kde obsadil pozici jedničky. Místo něj se stal lídrem současný ministr dopravy Zdeněk Žák.

Pražské předsednictvo strany, kterou Šlouf v hlavním městě do březnových voleb prezidenta vedl, tak vyslalo současnému vedení SPOZ výzvu, aby kandidátku vrátilo do původní podoby. Jinak...

Výhrůžku muž, který se léta pohyboval v okolí Miloše Zemana, blíže nevysvětlil. Popřel jen, že se obrátí na soud jako například někteří zklamaní sociální demokraté.

Podle serveru iDnes.cz chtějí pražští zemanovci původní kandidátku donést na pražský magistrát sami, a to se Šloufem na prvním a současným předsedou pražských zemanovců Vladimírem Hönigem na druhém místě. Pokud ji předseda strany Zbyněk Štengl podepíše, Šlouf podle svých slov odstoupí.

"Pokud nám bude kandidátka v pozitivním smyslu vrácena, to znamená budou věci vráceny do původního stavu podle usnesení pražské konference, já se v ten okamžik vzdávám místa na kandidátce, odcházím z kandidátky, abych uvolnil další jednání. Abych nevadil panu prezidentovi, třeba," řekl Šlouf.

Kandidátky je nutné odeslat do úterý 16.00.

Místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš pro server IHNED.cz uvedl, že strana se bude řídit platným usnesením předsednictva. To by znamenalo, že stojí za Žákem.

Související