Přerod Československa v demokratický stát a pád apartheidu v Jižní Africe byly na závěrečném panelu Fora 2000 nejčastěji skloňovanými příklady zemí, které se úspěšně a hlavně mírumilovně zbavily svých represivních režimů.

Na pražském Žofíně o nich v úterý dopoledne mluvili účastníci závěrečné debaty – tibetský duchovní vůdce dalajlama, někdejší jihoafrický prezident Frederik Willem de Klerk, kubánská bloggerka Yoani Sánchezová i bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg –, z publika se na ně odvolávala vůdkyně barmské opozice Su Ťij a ve svých videovzkazech je zmínili také nositel Nobelovy ceny míru Elie Wiesel a zachránce židovských dětí před holocaustem Nicholas Winton.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.