Česká republika je vyčerpanou demokracií, v níž dochází k rozkladu politického a stranického systému. Je o tom přesvědčen francouzský politolog Jacques Rupnik, který je hostem konference Forum 2000. V rozhovoru s ČTK také řekl, že angažmá hradního kancléře Vratislava Mynáře v předvolební kampani zemanovců považuje za "zdejší kuriozitu".

"Je tady fenomén, který jsem delší dobu popisoval, nejdřív jsem tomu říkal zdvořile unavená demokracie, teď už je to, řekl bych, vyčerpaná demokracie," charakterizuje předvolební situaci v Česku Rupnik, podle něhož k vyčerpanosti přispívá zejména vyprázdněnost politiky a znechucení lidí z propojení politiky a byznysu, stran a státu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.