Hospodářské noviny připravily seriál profilů nových tváří, které chtějí v říjnových volbách usilovat o místo ve sněmovně. Nejradikálnější proměnu zažily kandidátní listiny občanských demokratů. Strana se propadá k historickým minimům preferencí a členská základna se rozhodla, že zabojuje. Většina krajů odřízla zprofanovaná jména a chce voliče získat zpátky na prověřené zastupitele či dlouholeté členy. Jedním z nich je i Petr Sokol v Olomouckém kraji.

K politice přivedly Petra Sokola vlajky. Coby kluk se je všechny naučil nazpaměť z dětské encyklopedie. Původně chtěl jít proto studoval zeměpis, ale zjistil, že politická geografie ho zajímá víc. A tak šel na politologii. "Během studia mi došlo, že na rozdíl od toho, co si myslí většina akademiků, politiku úplně nepochopíte, když se na ni díváte zvenku," vzpomíná čtyřicetiletý člen prostějovské ODS a trojka na kandidátce Olomouckého kraje do říjnových voleb.

Se stranou je spojený už dlouho, kromě toho, že ji z titulu své profese může studovat a radit – své služby poskytoval Jiřímu Pospíšilovi i Ivanu Langerovi, pracuje také jako tajemník klubu občanskodemokratických poslanců a učí na institutu CEVRO.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.