Rozvod zasáhne manželský pár nejen v období, kdy se u soudu řeší péče o děti, rozdělení majetku a případné finanční vyrovnání, ale i po letech, kdy jsou oba bývalí partneři v důchodu.

A ve většině případů na něm tratí ženy. 

Ze studie Institutu pro demokracii a analýzu při CERGE El, kterou si nechala vypracovat organizace Gender Studies, vyplývá, že ženy přijdou v případě rozvodu v průměru o 7,1 svého měsíčního důchodu, to znamená zhruba o sedm set korun. Mužům se naopak penze zvýší o necelá tři procenta, což při průměrném měsíčním důchodu dělá 350 korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.